ד"ר שי רונן - וטרינרביקורי בית וחירום בחיפה

פורום

כיבים בפה / לילי.  24/05/2017

שלום רב,

הוטרינר שלי נתן קלינדומיצין סירופ לחתול שלי שיש לו כיבים בפה ורשם על הקופסא איך לקחת את זה, אבל הסירופ השני של החתול השני נשבר בשקית ומיים שלו הרסו את מה שהיה כתוב. והחברה שלקחה לי אותו לרופא טסה לחו'"ל לחודש וחצי ואין לי מי לשאול. אני עכשיו לא יודעת מה מינון שאני צריכה לתת לחתול ששוקל 9.5 ק''ג

האם תוכלי לעזור לי במינון? דבר היחיד שאני זוכרת נדמה לי שאני צריכה לתת תרופה פעמיים ביום

 

שלום,
בפסח העברתי את החתול שלי תולי (בן 8 חודשים בערך) לגדול אצל אמא שלי במושב, שם ישנם עוד שני חתולים מבוגרים ושני כלבים. תולי הפך במהרה למלך השכונה. אני מגיעה לבקר לכל השבת פעם ב-3 שבועות. ביום שישי לפני שבועיים אמא שלי נכנסה למחסן להוציא משהו ולא שמה לב שתולי נכנס לשם גם. היא נעלה את המחסן. אני באתי לבקר באותה השבת ולא מצאתי אותו ודאגתי מאוד (אמא שלי קצת מזניחה את החיות מבחינת תשומת לב וליטופים ונותנת להם בעיקר אוכל, שגם הוא לא מהאיכות הכי טובה. אני קונה אוכל טוב ומביאה לה מדי פעם). בבוקר יום שבת שמעתי את היללות שלו מהמחסן והוצאתי אותו. בסה"כ הוא היה כלוא במחסן ללא אוכל ומים וללא שירותים במשך 17 שעות. הוא היה קצת בטראומה אבל היה נראה שזה עבר לו. במשך השבת הוא הלך ונחלש ואז מהצהרים ועד מוצ"ש הוא שכב על שמיכה ללא תזוזה ממשית ופרכס למשך כמה שניות כל פעם מרווחים של שעה . סה"כ 5-6 פרכוסים. לאחר מכן התאושש וחזר לעצמו אבל ביום שני לקחתי אותו לוטרינר שלא מצא כלום וגם לא ערך בדיקות. אמרו לי רק להשגיח שהוא עושה צרכים באופן סדיר אבל אני לא במושב אז לא ממש ניתן להשגיח.
מאז אני מרגישה שהקשר ביני לבין החתול לא אותו דבר. היה לו קשה להמתין אצלי בדירה יום שלם לבדיקה והוא היה עצבני ומותש.
הייתי שמחה לקבל עצות.

 

יש לי ויסלה זכר בן 4 וחצי. לפני כחודש התחילו לו טפטופי דם מאיבר המין ללא סיבה. הוטרינר איבחן דלקת בדרכי השתן וקיבל אנטיביוטיקה ל-10 ימים. בערך כשבועיים לאחר סיום הטיפול החלו טיפטופים שוב. הוטרינר אמר שאין ברירה והוא צריך לעבור סירוס. האם זה הטיפול הנכון?
בתודה, ניצה

 

פטרת חוזרת בחתול / גרשון.  09/01/2017

שלום,

החתול שלנו בן 2.5 שנים. אמצנו אותו בגיל 5 חודשים מחתוליה. בעת האימוץ סבל מפטרת עור - שטופלה במשחות וכדורים וחלפה. מאז חזרה הפטרת בגיל שנה - טופלה במשחות וכדורים - וחלפה. ובחצי שנה האחרונה, חזרה הפטרת 4 פעמים. 2 טופלה במשך חודש (כל פעם) בכדורים, בפעם השלישית טופלה כחודש בסירופ - וחלפה, וכעת כ-2 שבועות מתום הטיפול האחרון, שוב חזרה הפטרת - ושוב ניתן הסירופ - לחודש. יש לציין כי כול פעם אחרי הטיפול, הפטרת עוברת וחוזרת אחרי מספר שבועות (3-4)

הסברה היא שהפטרת חוזרת במצבי סטרס. החתול הינו חתול בית, יוצא מעט למרפסת, אינו בה במגע עם חתולים אחרים.

שאלתי: האם בנוסף לסירופ / כדורים אין איזשהוא חיסון שיכול לעזור מבחינת חזרת הפטרת?
האם הטיפול היחדי היא מתן תרופות, באופן שנהיה ממש כרוני בחצי שנה האחרונה?

תודה גרשון

 

צניחת עפעף / גל.  13/12/2016

יש לי גולדן בן 10 ולפני מספר ימים פתאום בוקר אחד צנח לו עפעף תחתון בבדיקה וטרינרית נאמר לי לא לגעת וזה יעבור לבד אך זה נראה גרוע מיום ליום אז אני פונה אלכם בשאלה האם זה זה יכל להידרדר ולגרום לו לעיוורון או לעזוב את זה וזה יבריא לבד ועוד נאמר לי שהכלב נידבק מכלב אחר האם זה מדבק גם לבני אדם ויש להרחיק את הילדים מהכלב?

 

צניחת עפעף / גל.  13/12/2016

יש לי גולדן בן 10 ולפני מספר ימים פתאום בוקר אחד צנח לו עפעף תחתון בבדיקה וטרינרית נאמר לי לא לגעת וזה יעבור לבד אך זה נראה גרוע מיום ליום אז אני פונה אלכם בשאלה האם זה זה יכל להידרדר ולגרום לו לעיוורון או לעזוב את זה וזה יבריא לבד

 

צמח רעיל לכלבים? / יפעת.  30/11/2016

שלום רב!
אבקש לדעת האם פירות צמח הדורנטה רעילים לכלבים/גורים ?
בפורום משתלות מצאתי כי הינם רעילים לבני אדם אך טובים לציפורים...
תודה רבה !

 

יש לי חתול בן שנה וחצי. היה 3 ימים בחוץ. חזר עם כאבי גב. קיבל זריקה נגד כאבים,מרגיש טוב יותר. אין מחלה אחרת. לא רוצה לאכול אוכל יבש. אני מערבבת לו אוכל יבש עם רטוב. אוכל רק את הרטוב. אוכל מעט. איך לעשות שיאכל את היבש כמו פעם? אף פעם לא אכל אוכל רטוב. עכשיו לא רוצה יבש . תודה!!

 

יונים / רינה.  28/07/2016

יש לי בעדניה בנויה בחלון יונה שהטילה ביצים ועכשיטו אני שומעת גוזלים החלון סגור אבל אני רואה את ההורים ניכנסים לתוך האדניה ומטפים בגוזלים אני רוצה שיעופו ולא להרוס להם אני פוחדת מאוד מאוד מכיני יונים האם חייב להיות והאם כשאני מוציאה את הראש ליבדוק האם אפשר להידבק מקוה שתשובתך תעודד אותי ואיך אדע שנידבקת במידה ואפשר להידבק ומה לעשות במידה וכן

 

פרעושים / תמיר.  24/07/2016

שלום ד"ר
בימים האחרונים יש מכת פרעושים בביתנו(ובגינה). לפני שלושה ימים שמנו לחתולה אמפולה של פרונטליין אבל היא התנגדה מאוד והאמפולה לא נמרחה כראוי(לא בעורף). כרגע היא ממש מלאה פרעושים. האם מותר לשים לה אמפולה של אדוונטג' ?

רק לציין שאנחנו מתכונים לרסס את הבית והגינה מחרתיים(היא לא תהיה בסביבה) ומאוד רוצים שגם היא תהיה ללא פרעושים

תודה רבה
תמיר

 

הקאות בנסיעות / עדי.  28/05/2016

שלום,
אימצתי לפני כ-3 חודשים כלבה שלצערי (ולצערה) מקיאה בנסיעות. הכלבה כעת בת 8 חודשים. העניין הוא שהכלבה גם חרדתית מאד אז לא ניתן לדעת אם ההקאות הן כתוצאה מחרדה או בחילה. כדורי פרמין עזרו לסירוגין. ניסינו אתמול סרניה- ישר מתחילת הנסיעה היא ריירה בכמויות גדולות מאד. נראה שהריור אפילו מקציף. לאחר כ-5 דקות נסיעה היא החלה לשלשל וכך היה כל הנסיעה. אפילו עשתה שתן באיזשהוא שלב.
אני כבר קצת מיואשת. מה לעשות?

 

מנהל הפורום - ד"ר שי רונן

שי רונןד"ר שי רונן - וטרינר בוגר אוניברסיטת מיזורי קולומביה שבארה"ב.

עבד במרפאות פעילות בשיקגו בהן טיפל באלפי כלבים וחתולים וגם מדי פעם בחיות אקזוטיות (ארנבים, נחשים, חולדות וכו').

מציע ביקורי בית, ניתוחים וצילומי רנטגן, ושירותי חירום בבית הלקוח או במרפאה איכותית (תלוי במקרה).

לפרטים התקשרו: 052-576-4100