ד"ר שי רונן - וטרינרביקורי בית וחירום בחיפה

פורום

יש לי חתול בן שנה וחצי. היה 3 ימים בחוץ. חזר עם כאבי גב. קיבל זריקה נגד כאבים,מרגיש טוב יותר. אין מחלה אחרת. לא רוצה לאכול אוכל יבש. אני מערבבת לו אוכל יבש עם רטוב. אוכל רק את הרטוב. אוכל מעט. איך לעשות שיאכל את היבש כמו פעם? אף פעם לא אכל אוכל רטוב. עכשיו לא רוצה יבש . תודה!!

 

יונים / רינה.  28/07

יש לי בעדניה בנויה בחלון יונה שהטילה ביצים ועכשיטו אני שומעת גוזלים החלון סגור אבל אני רואה את ההורים ניכנסים לתוך האדניה ומטפים בגוזלים אני רוצה שיעופו ולא להרוס להם אני פוחדת מאוד מאוד מכיני יונים האם חייב להיות והאם כשאני מוציאה את הראש ליבדוק האם אפשר להידבק מקוה שתשובתך תעודד אותי ואיך אדע שנידבקת במידה ואפשר להידבק ומה לעשות במידה וכן

 

פרעושים / תמיר.  24/07

שלום ד"ר
בימים האחרונים יש מכת פרעושים בביתנו(ובגינה). לפני שלושה ימים שמנו לחתולה אמפולה של פרונטליין אבל היא התנגדה מאוד והאמפולה לא נמרחה כראוי(לא בעורף). כרגע היא ממש מלאה פרעושים. האם מותר לשים לה אמפולה של אדוונטג' ?

רק לציין שאנחנו מתכונים לרסס את הבית והגינה מחרתיים(היא לא תהיה בסביבה) ומאוד רוצים שגם היא תהיה ללא פרעושים

תודה רבה
תמיר

 

הקאות בנסיעות / עדי.  28/05

שלום,
אימצתי לפני כ-3 חודשים כלבה שלצערי (ולצערה) מקיאה בנסיעות. הכלבה כעת בת 8 חודשים. העניין הוא שהכלבה גם חרדתית מאד אז לא ניתן לדעת אם ההקאות הן כתוצאה מחרדה או בחילה. כדורי פרמין עזרו לסירוגין. ניסינו אתמול סרניה- ישר מתחילת הנסיעה היא ריירה בכמויות גדולות מאד. נראה שהריור אפילו מקציף. לאחר כ-5 דקות נסיעה היא החלה לשלשל וכך היה כל הנסיעה. אפילו עשתה שתן באיזשהוא שלב.
אני כבר קצת מיואשת. מה לעשות?

 

היי הכלבה שלי לפני שעה וחצי בערך הייתה בחוץ (אנחנו גרים במושב בדירת קרקע ויש נחשים בסביבה) ןפתאום יללה וצרחה ומאז היא צולעת ברגל האחורית. אני מפחדת שהיא הוכשה אל אני לא רואה האיזןר התנפח וגם קשה סימני נשיכה כי הכלבה לא ממש נותנת לבדוק...ניסינו להביא אותה לרכב בשביל לנסוע לוטרינר והיא לא נכנסת (קשה להרים אותה והיא מיללת תמיד כשמנסים) כשהיא הולכת זה נראה בסדר אבל לעלות,לרדת ולשבת קשה לה והיא גוררת את הרגל. יש מצב שזה הכשה או משו אחר??! אני חסרת אונים מה עושים??

 

מחקר מידעי / דורון ואיתי.  03/04

אנו תלמידי כיתה ו שחוקרים את שאלת החקר מהם הגורמים המשפעים על טיפול בצאצאים של בעלי חיים שונים
1 האם הנשר דוגר על הביצים?
2 האם לאחר בקיעת הביצים הנשר דואג להאכלת הגוזל?
3 האם הנשר מלמד את הגוזל איך לעוף?
4 כמה זמן שוהה הנשר בקן של הוריו?
5 מי מלמד את הכלב לצוד ?
6 האם הוריו של הכלב נותנים לו כלים לחיים?
7 האם הוריו של הכלב מספקים לו אוכל ומים?
8 האם הכלב עוזב את ביתו אם כן מתי?
9 האם הכלב יונק חלב מאמו?
10 האם הוריו של הצב נותנים לו כלים לחיים?
11 האם הוריו של הצב מספקים לו אוכל ומים?
12 האם הצב עוזב את ביתו אם כן מתי?
13 האם הצב יונק חלב מאמו?
14 מי דוגר על הביצים של הצב ?
15 האם הוריו של הצפרדע נותנים לו כלים לחיים?
16 האם הוריו של הצפרדע מספקים לו אוכל ומים?
17 האם הצפרדע עוזב את ביתו אם כן מתי?
18 איך הצפרדע מטפלת בראשן?
19 מי דוגר על הביצים של הצפרדע?
20 האם שומרים על הביצים של הצפרדע?
21 האם שומרים על הביצים של הצב?

 

שלום,
אני משער שזאת שריטה משום שהעין ממש כחולה כמו מוגלה
הלבן של העין נראה בסדר אני שוב אומר אני לא יודע אם זה שרטה מחתול לא ראיתי מה קרה לו רק ראיתי בעיה בעין

1. האם הכלב יהיה עיוור באותה העין ?
2. יכול להיות שזה דלקת .?

אשמח לתשובה בהקדם האפשרי תודה רבה

 

ארנב או ארנבת / אלינה.  08/08

שלום אני אלינה בת 12.5 ואוהבת חיות ויכול ליהיות שיקנו לי ארנב או ארנבת האים תוכל לעזור לי אני רוצה וב100% ליהיות ויטירינרית ורוצה מאוד לדעת על החיות הכל אים תבוא לביתי כל החדר שלי מפוצץ בכל מיני סיפרי חיות ורוצה חלדעת הכל עליהן וגם על חיות פרא החלום שלי הוא לא סתם ליהיות ויטירינרית אלה לינסוע בכל העולם וליפתוח את המירפאה הויטירינרית שלייייי האים תוכל לעזור לי רבל קודם כל תלמד אותי הכל על ארנבים כדי שאני ידע הכל ויוכל לעזור להן בבקשה תעזור לי!!!!!!!!!!!!!

 

שלום רב
אציין שהחתול חולה באיידס ,סבל וסובל מבעיות חניכיים שטופלו באמצעות סטרואידים .לפני מס' חודשים הרופאה המליצה לעבור לציקלוספרין במקום הסטרואידים ,ולפני מס' ימים החלטתי שהגיע הזמן לעשות זאת .החתול סרב לאכול מהמזון היבש שלו ,בקושי נגע גם במעדנים שקניתי לו לפני מס' ימים ,מה שכן ..בכל פעם שהריח טונה או עוף יכול היה להיכנס למקרר כדי למצוא אותם ,ואני ברוב טיפשותי לא איפשרתי לו לאכול מהם ,אלא מעט ,והתעקשתי על המזון היבש .ואולי גם בגלל זה רזה .
ביום חמישי האחרון הגענו לרופאה על מנת שתשקול ותמליץ על מינון לתרופה וברגע שראתה אותו קבעה שהוא גמור (שקל כ 3 ק"ג ,) ומיובש לחלוטין ושאין טעם למשוך .מצרפת את בדיקת הדם האחרונה שעשתה וגם את קודמותיה .
הרופאה נחושה שכדאי להרדים .
שמעתי שישנם כל מיני סוגי טיפול ,כולל טיפולי רפואה משלימה ..
האם אין תקנה ?
זו החלטה מאוד קשה .

 

היום הרופאה ביצעה שוב בדיקת דם ,התוצאות הראו שיפור במדדים אולם היא טוענת בתוקף שזו פיקציה הנובעת ממתן הנוזלים לוריד ושברגע שנפסיק את הטיפול התומך הוא יקרוס וזה אולי יקרה תוך יממה .
היא טוענת שכליותיו גמורות ואין דרך לשנות זאת , שהוא סובל מאוריאה גבוהה הגורמת לחולשה ,לכיבים במערכת העיכול ולבחילות (את כל אלה לא ידעתי שיש לו אם בכלל ) ,כמו כן הוא לדבריה אנמי מאוד והגוף לא מפצה על האנמיה .
יש עוד מה לעשות "?
את תוצאות הבדיקה של היום עוד לא ראיתי .
תודה !!!!!!!

 

אהלן דר'
החתול שלי סובל מאיידס ,שככל הנראה הוא הגורם לדלקות חניכיים חריפות .
כדי לטפל בהן הוא טופל עד כה בסטרואידים.בשבועות האחרונים הוא ממש רזה ,לא אוכל את המזון היבש כלל (אבל תן לו טונה או עוף טעים והוא יעוט על זה ) .החלטתי לקבל את המלצת הרופאה ולעבור לציקלוספוין ,אך לשם כך היה צורך לקחת אותו לרופאה כדי שתשקול ותחליט על מינון .
הגענו ביום חמישי ,וברגע שראתה אותו קבעה שהוא גמור ,מיובש לחלוטין ועוד כהנה .הוא שוקל עכשיו כ 3 ק"ג בדיקות הדם מצורפות כאן .היא המליצה לשחרר .בינתיים הוא מאושפז עם עירויים ,לעתים מאוד אפטי ולעתים קצת אוכל .
מה אתה אומר ?אשמח לתגובה מהירה .מקווה שתצליח לקרוא את תוצאות הבדיקה .

 

הרעלה מ K2000 אודה לכל מידע - מצורפת פניתי לסנו הכוללת מידע מפורט אודה לכל מידע אפשרי

דחוף! הרעלת חתולה מK2000

לסנו שלום רב!

החתולה שלנו ככל הנראה הורעלה מ K2000 וכעת מאושפזת בבי"ח לחיות בהרצליה

ההנחה היא: שהכדוריות נדבקו לרגליה ,והיות והיא נוהגת להכניס את הרגל למיים לפני ששותה - אזי כתוצאה מכך כנראה הרעל התפרק במיים וכששתתה מהמיים הורעלה.

ככל הנראה מדובר מהלילה של יום שבת שעבר
היא מאושפזת מיום חמישי בצהרים בבי"ח בהרצליה

תחילה חשבנו שזו בעיה הקשורה לצינור ההזנה בצורה כזו או אחרת [טופלה בהצלחה גדולה עם הצינור ואילולא זז ממקומו יתכן וכבר הינו מוציאים אותו]

בשעות הקטנות של הלילה בין שבת לראשון הקיאה מעט. זה עבר ואח"כ היו בעיות הזנה [להכניס אוכגל דרך הצינור] - הקאות עברו וגם ההזנה נעשתה סדירה [הכל מהלילה בו הקיאה עד כולל יום שלישי] - אך ביום רביעי נראה היה שהיא סובלת מאד [עדין לא חשבנו על הרעלה , רק אתמול בלילה עלתה האפשרות] ראיתי שהיא ירדה מאד חזק במשקל והגענו לבי"ח מוקדם ככל האפשר - כאמור ב 12.00 ביום ה [לפני יומיים]

האבחנה היתה: כשל כליות אקוטי
ועדין לא ידענו ולא חשבנו על ההרעלה
רק כעת עלתה אפשרות זו

מכאן הפניה אליכם : לקבל כל מידע אפשרי על ההרעלה , תוצאותיה [האם יש לחפש דברים נוספים חוץ מכשל הכליות האקוטי שאנו מקווים שתצא ממנו
והאם יש טיפול כלשהו/חומר כלשהו שכול לעזור כנגד ההרעלה

 

כלב עם זיהום / אור.  15/05

שלום
הלכתי לווטרינר עקב גוש גדול בירך של הכלב. הכלב בשלב זה הרגיש והתנהג כרגיל ולא נראה שמשהו כואב או מטריד אותו. הווטרינר טען שזה גוש גדול וחייבים לעשות ביופסיה. הוא הוציא חתיכה לביופסיה נתן לו זריקת אנטיביוטיקה ושלח אותנו הביתה. לא קיבלתי שום הנחיות, לא אנטיביוטיקה נוספת וגם לא הוצע לשים לו קונוס פלסטי סביב הראש. כעבור 3 ימים ראיתי שאזור הניתוח לא נראה טוב חזרתי למרפאה נתנו לו זריקת אנטיביוטיקה ושמו לו קונוס. מאז המצב מתדרדר, הכלב כמעט ולא זז מהמקום הכי קריר בבית. מסרב לרדת, לאכול ולשתות. הלכתי שוב למרפאה נתנו לו אינפוזיה ומאז יום יום הוא מטופל באנטיביוטיקה. הכלב כרגע עם חם, אזור הניתוח מאוד אדום והכלב ללא מצב רוח, בקושי זז כמעט לא אוכל ושותה ועם חם. איך אפשר לעזור לו?

 

קדחת הקרצית / נוי.  27/04

הכלבה שלי היא בת 8 לפני כמה ימים לא הרגישה טוב, התחילה לא לאכול אז לקחתי אותה לוטרינר אתמול ומסתבר שיש לה קדחת הקרצית וכתוצאה מכך היא נעשתה אנמית. נאמר לי שהיא צריכה לשתות דאוקסלין, אוגמנטין ברזל וויטימין B. אז יש לי כמה שאלות:
1) היא צריכה לשתות אוגמנטין 500 מ"ג, יש לי בבית 835 מ"ג יש אפשרות לתת לה חצי כדור מזה?
2) הכלבה מסרבת לאכול היא אכלה ממש ממש מעט ביומיים האחרונים, מה אפשר לעשות כדי לגרום לה לאכול? זו כלבה שבחיים לא אומרת לא לאכול!
תודה לעוזרים!

 

האם לקחת לוטרינר? האם זה מדבק לבני אדם? / לחתולה שלי יש פצע מכוער על השפה התחתונה.  20/02

שלום לחתולה יש פצע מכוער מתחת לשפה די מכוער.
בנוסף היא מתנהגת מוזר יותר מתקרבת לאנשים ומייללת.
יש מצב שיש לה מחלה מדבקת לבני אדם?
האם לקחת אותה לוטרינר?

תודה

 

החתול שלי (חתול רחוב שגדל גם בתוך הבית וגם בחוץ) מאושפז כבר 6 ימים אצל הוטרינר כי יש לו אי ספיקת כליות. הוא כמעט מת מהתייבשות כשאשפזתי אותו. הערך של הקריאטינין בכליות שלו היה 11 ביום האשפוז (לפי מה שהבנתי ערך תקין אמור להגיע גג עד 1). עכשיו, לאחר 6 ימי אשפוז ערך הקריאטינין בכליות שלו ירד ל-5.

על כל יום שהוא מאושפז לוקחים לי הרבה מאד כסף, ואין לי יותר כסף לשלם. הוטרינר המליץ לי להשאיר אותו באשפוז כדי לראות אם הערך שלו ימשיך לרדת ואני אמרתי לו שאני מעדיפה להוציא אותו כי אין לי יותר כסף לשלם על האשפוז. בתגובה לכך הוטרינר אמר לי שאם אשחרר אותו עכשיו רוב הסיכויים שתוך חצי-שנה עד שנה הוא ימות, אך אם נשאיר אותו עוד כמה ימים וערך הקריאטינין שלו ירד ל-2-3 הוא יוכל לחיות עוד כמה שנים טובות.

יש כמה דברים שאני לא מבינה:
1) הערך של הקריאטינין לא יכול להשתפר גם אם נשחרר אותו הביתה ופשוט ניתן לו אנטיביוטיקה והוא ישתה הרבה מים? (הוטרינר טוען שלא, אבל אני לא סומכת עליו)

2) מי מבטיח שהערך של הקריאטינין שלו לא יעלה עוד פעם אחרי שישתחרר?

3)האם הוטרינר מנסה לעשות עלי עוד כסף או שהחתול באמת לא ישרוד אם אשחרר אותו בשלב הזה?

אשמח לתשובה בדחיפות למי שמבין בעניין,
תודה.

 

 • טיפול בחתול עם כשל כליות / ד"ר שי רונן.  17/02
 • שלום מורן,
  אישפזתי לא מעט חתולים עם כשל כליות ועקבתי אחרי הרבה גם.
  ההנחיות הם לבדוק את ערך הקריאטנין אחרי 3 ימים. אם לא ירד משמעותית, אז לשקול המשך טיפול ואולי להחליט על המתת חסד.
  גם אלה שיירדו לנורמאלי והגיעו עם ערכים כאלה גבוהים לא חיו יותר מאשר כמה חודשים. צריך להבין שזה לא כשל כלייתי שקרה פתאום. זה חודשים שהכליות מפסיקות לתפקד ועכשיו זה לייצב את המצב כדי לשמר את הכליות.
  בקיצור, במקרה הטוב הוא יחיה 3-6 חודשים אם הקריאטנין יגיע לערכים טובים.
  אז, המשך אישפוז לא משכנע שזה מה שיציל אותו
  בדרך כלל אחרי האישפוז ממשיכים עם אוכל רפואי להוריד עומס מהכליות ועירויי תת-עורי מידי 2-3 ימים. כמובן עם חתול רחוב זה יותר מאתגר.

   

היי שי,
מה שלומך?
יש לנו חתול רחוב ג'ינג'י שאימצנו מגיל חצי שנה, כיום הוא בן שלוש. תמיד הוא היה תוקפני, אך בזמן האחרון הוא נושך ושורט חזק מהרגיל (עד זוב דם) וגם סתם אפילו כשלא נוגעים בו. הוא גר בבית ויוצא ממנו החוצה כאוות נפשו. תמיד מקבל אוכל ומים. ליטופים לפי בקשה, אבל אני ממש חוששת לילדים שלי כי הוא תוקפני.
מה אפשר לעשות? האם סירוס עשוי לעזור להרגיע אותו?
אני יודעת שיש שיטות לחנך אותו- להוציא אותו כשהוא נושך וזה מה שעשינו עד כה, אבל ההתנהגות התוקפנית ממשיכה...

אשמח לעצתך,
נילי

 

יש לי גור בן 4 חודשים אחרי כל החיסונים חוץ מכלבת.
יש לו התקפי רעידות קצרים.. הפכתי את האינטרנט ומצאתי סירטון של כלב שיש לו בדיוק כאלה רעידות ! אחד לאחד.
דר' שי רונן, בטוח יצא לך לראות כזה דבר:
www.youtube.com/watc...

 

תכשיר felliway / קטיה.  06/10

שלום,

שוקלת לקנות את התכשיר עקב מעבר דירה והחשש שהחתולה תהיה בסטרס ותתחיל להטיל שתן במקומות לא רצויים.
יש לה בעיות התנהגות ויש נטייה להשתנה על הספות לפעמים במצבי סטרס בעיקר.

האם יש לך המלצה על התכשיר?

תודה רבה
וחג שמח.

 

פירוש חלומות / גל.  25/08
שלום / דנה.  04/08

אשמח נורא אם תענו לי,
אם הייתם מחפשים עוזר וטרינר, איזה הייתם מעדיפים לקבל
אחד שלמד במגן דוד ירוק או בבית ספר האמריקאי?

 

בטעות שמתי ל חתול פעמיים אמפולת רוולושיון-אתמול ו היום. מה עלי לעשות?

 

שלום,
יש לנו כלבה בת 9, מעורבת וקטנה (פינצ'רית).
מזה כ4 חודשים היא מטופלת בסטרואידים (פרדניסולון) - כיוון שהייתה לה דלקת בכלי הדם.
הבוקר גילינו שיש לה באיזור הצוואר נפיחות בגודל של חצי כדור טניס.
מה זה יכול להיות?
האם ייתכן קשר לתרופה? אולי עקיצה? יכול להיות גידול?

תודה רבה!

 

קולר או אמפולות / רחלי.  02/06

שלום לד"ר שי רונן,
רציתי לשאול במה עדיף להשתמש נגד פרעושים לחתולה בת 11 שנמצאת כל הזמן בבית ועולה לפעמים לגג? באמפולות או בקולר?

 

שלום ד"ר שי ,

רציתי להתייעץ לגבי מזון טוב ואיכותי לחתולה פרסית מעוקרת.
כבר שנה וחצי אנחנו קונים לה את האוכל של רואיל קנין לפרסים אבל לאחרונה שמעתי ממישהי שכדאי לי לשקול לקנות מזון לחתולות מעוקרות על מנת שלא תפתח מחלות הקשורות בעיקור.
מה דעתך בנושא?
בנוסף לאחרונה היא מקיאה הרבה כדורי פרווה, קניתי מזון משלים שאמור למנוע את ההצטברות השיער אבל עדיין יש הקאות מידי פעם ( למרות שסיפרנו אותה לפני שלוש שבועות ) .
האם היית ממליץ על המשחה?

תודה רבה
ויום טוב

 

גורת רחוב מיסקנה / ולריה.  25/05

שלום רב לכה אני ולריה מצאתי גורת חתולים שאימא שלה מתה נידרסה ואני רוצה לקחת אוה לוטרינר הים היא לי אולי מיבצע קטן אל זה שהיא חתולת רחוב

 

אמפולה לחתול / אבי.  23/04

ד"ר שלום,

יש לי חתול שחי בגינה, גילו להערכתי בין 3 ל - 4 שנים (אימצתי כשהיה גור, לא זוכר את החודש הספציפי).
לפני שלושה חודשים הוא טופל אצל וטרינר בעקבות התגרדות באוזניים, על ידי אמפולה רבולושן, שאת השלישית נתתי לו השבוע.
עם בוא האביב והקיץ, אני רוצה לנסות להגן עליו מפרעושים, קרציות אך גם לשמור עליו מפני טפילי האוזניים האלה, וגם מתולעים (ראיתי בפי הטבעת שלו משהו לבן כמו ספגטי דק כזה שנעלם אחרי דקה). אני יודע שרבולושן טוב לפרעושים וטפילי אוזניים, ולסוג אחד של תולעים, אך פחות לסוגי אחרים של תולעים ולקרציות. פרונטליין פלוס עוד יותר טוב לפרעושים וגם טוב לקרציות, אבל לא לתולעים ו/או טפילי אוזניים.
אני לא רוצה לשים למסכן יותר מדי כימיקלים, ומצד שני גם לא רוצה לפשוט את הרגל (העלות לא כוללת זריקות שנתיות שבאות וקרבות, אוכל איכותי מאוד ויקר שהוא מקבל, חטיפים, צ'ופרים ועוד).
רציתי להתייעץ מהי הדרך הנכונה לדעתך לטפל במכלול הבעיות שמביא עימו הקיץ ?
תודה !

 

 • אבי שלום / דר שי רונן.  23/04
 • הצורה היעילה ביותר לטפל בבעיות של הקיץ היא טיפול שוטף נגד פרעושים וטפילי אזניים. התולעים שראית מגיעים מפרעושים. אז אם טיפלת בפרעושים כיסית גם את התולעים. קרציות משום מה מופיעים רק בחודשים נובמבר עד פברואר. לא יודע להסביר למה אבל ככה זה באיזור חיפה. הצורה החסכונית לטפל בעניין זה לקנות אמפולה לכלב גדול של רוולושיין ולחלק בהתאם למשקל הנכון. זה בהנחיית הוטרינר אם הוא מפרגן. ככה אמפולה אחת ב60 שח יכולה להספיק לארבעה עד חמישה חודשים

   

שלום,יש לי יורקשרית בת שנה וחצי. ב3-4 חודשים האחרונים שמתי לב לתופעה מוזרה-אף שלה מלבין לאט לאט מהבסיס לכיוון הקצה. לקחנו אותה לווטרינרית שאמרה שלא יודעת מה זה אבל ליתר בטחון נתנה לה משחת סטרואידים שלא עזרה. מה זה יכול להיות?

 

שלום,
הכלבה שלנו בת 10 והיא כלבת בית מפונקת. ביומיים האחרונים היא מתעוררת ב - 04:00 לפנות בוקר ומתעקשת לצאת החוצה ולהישאר בחוץ עד השעה 06:00.
מה עושים? אם לא נותנים לה, היא שורטת בטירוף את הדלתות בבית.
לא ברור היכן מגיע השינוי הזה מכיוון שמדובר בכלבת לברדור שאוהבת מאוד לישון במיטה שלה, בנוחיות שלה.
אשמח למענה.

 

דם בשתן / שרון.  10/03

שלום, יש לי רידגבק גיזעי בן 8, זכר לא מסורס, בריא מאוד, בחודשיים האחרונים התחלתי לראות נקודות דם מהול בפיפי על הריצה, אני שם לב שלפעמים הוא עומד ופשוט נוזל לו טיפות שתן עם דם. חוץ מזה הוא לא סובל או מתלונן, לא ניראה שכואב לו או מציק לו. הוא גם לא מלקק את איבר המין.
איך עלי להתיחס לזה.
תודה

 

שלום,
היינו אצל הוטרינר והוא טען שיש לו חשד שלכלבה שלנו יש קושינג עקב כך שהבטן שלה קצת נפוחה.
בעקבות זאת עשינו לה בדיקות דם ובדיקות שטן.
הוטרינר אמר שבדיקות השטן היו בסדר (לקחנו דגימה אחרי צום והוא אמר שאולי בגלל זה הם יצאו בסדר ושצריך לקחת דגימה נוספת במהלך היום לאחר שתייה ואוכל)
אבל בבדיקת הדם ישנו פרמטר שיכול להעיד על כל שיש חשד לקושינג (הבדיקות גם כן נעשו לאחר צום).
בדקנו קצת את הנושא וראינו את התופעות שהקושינג גורם להם ומלבד הבטן הנפוחה לא היו פרמטרים נוספים אשר רלוונטיים לכלבה שלנו.
לכן היינו שמחים מאוד לקבל חוות דעת נוספת (צילום של הבדיקות מצורף בהמשך).

כמה פרטים על הכלבה:
יורקשייר טרייר
בת 8
שוקלת 5KG (התחלנו גם דיאטה).

צילום של בדיקת הדם והאמטולוגיה:
http://4ya.co.il/1.JPG
http://4ya.co.il/2.JPG

תודה על העזרה

 

החתול שלי, בן 6.5- מהיום בבוקר מתנהג מוזר. הוא מראה פחד לעלות על מקומות גבוהים! יש לו מיטה על השידה שליד המיטה שלי, ששם הוא ישן מאז שהוא קטן! הוא חולה על המקום הזה! הוא לא העיז לעלות לשם, עמד והיה נראה שרצה לעלות ילל, אבל פחד! העלתי אותו! אין לו בעיה לרדת אבל הוא פשוט הפסיק לטפס ולקפוץ על מקומות! כל כך מוזר ולא אופייני לו!!!!
ניסיתי לבדוק אם נחבל ומשהו כואב לו, הוא גם לא צולע וכל השאר בסדר- אוכל שותה כרגיל....
האם זו בעיה התנהגותית??? מוחית? נוירולוגית? בעיה בראייה??? מה לעשות????
התור שקבעתי לוטרינר רק ביום שישי!
אשמח לעצה ולכל דבר
תודה רבה!

 

סקביאס / שירה.  29/12

אחי מגדל בפית חי אנבים שרקנים תרנגולות ועוד, הו אמתייעץ עם וטרינר ומקבל הדרכה.
השבוע גילו אצל ביתו בת ה5 סקביאס ואני מאד מודאגת כי היא ישנה אצלנו יום קודם.
מה הסיכון שילדי ואני נידבק?
מה אפשר לעשות עכשיו?
(את הסדין כיבסתי..)
אחי טוען שסקביאס שמקורו בבע"ח אינו עובר מאדם לאדם , האם זה נכון?
תודה מראש על מענה, אני ממש לחוצה.

 

 • סקאביאס / דר שי רונן.  30/12
 • שלום,
  אני לא יכול להגיד לכם בוודאות על מעבר סקאיביאס מאדם לאדם. אני יודע שזה יכול לעבור מחיה לאדם ובסוף לא שורד לתקופה ארוכה בבני האדם. לאומת זאת ידוע שבשמיכות צבאיות עוברים סקאביאס. הייתי בודק עם רופא משפחה על המעבר סקאביאס בין בני אדם

  שי

   

מנהל הפורום - ד"ר שי רונן

שי רונןד"ר שי רונן - וטרינר בוגר אוניברסיטת מיזורי קולומביה שבארה"ב.

עבד במרפאות פעילות בשיקגו בהן טיפל באלפי כלבים וחתולים וגם מדי פעם בחיות אקזוטיות (ארנבים, נחשים, חולדות וכו').

מציע ביקורי בית, ניתוחים וצילומי רנטגן, ושירותי חירום בבית הלקוח או במרפאה איכותית (תלוי במקרה).

לפרטים התקשרו: 052-576-4100